SPZOZ w Trzyciążu z filią w Imbramowicach

Wszystkie poradnie i gabinety dostępne są dla osób niepełnosprawnych dzięki podjazdowi dla wózków. SPZOZ w Trzyciążu dysponuje również windą. Rejestracja jest możliwa osobiście lub telefonicznie. Świadczone są też tzw. porady receptowe (można przekazać do rejestracji listę leków do wypisania). Dokumentacja medyczna prowadzona jest w wersji elektronicznej.

Na terenie Filii w Imbramowicach działa Punkt Apteczny

SPZOZ w Trzyciążu, ul. Zdrowa 6, tel. 12 3894023, 12 4198881 jest czynny:
od poniedziałku do piątku w godz.8.00-18.00
Filia w Imbramowicach, Imbramowice 140,  tel. 123894807 jest czynna:
poniedziałek, wtorek, środa, piątek w godz.8.00-15.35, w czwartek w godz.10.25-18.00

Opieka całodobowa świadczona jest przez Nowy Szpital w Olkuszu sp. z o.o. a miejscem świadczenia usługi  jest w MGCM WOL-MED  sp zoo, ul. Skalska 22 32-340 Wolbrom (wejście obok Laboratorium Analitycznego, na parterze) tel. 41 240 13 91 dni powszednie od poniedziałku do piątku w godz.18.00-8.00, soboty, niedziele i dni ustawowo wolne od pracy w godz. 8.00-8.00.

Opieka całodobowa przeznaczona jest dla zwykłych zachorowań ,jednak na tyle uciążliwych,że nie można z nimi czekać do godzin otwarcia SPZOZ w Trzyciążu lub Filii w Imbramowicach (na opiece całodobowej nie przedłuża się zwolnień lekarskich, nie wypisuje się leków używanych przewlekle objętych refundacją, nie przeprowadza się szczepień ochronnych ,badań bilansowych, badań profilaktycznych i innych nie wynikających z ostrej choroby).

W przypadku ciężkich zachorowań ,stanów zagrożenia życia (zawały, udary i inne ciężkie stany) wypadków, ciężkich urazów, porodów należy wzywać. Pogotowie Ratunkowe tel. 999 lub 112

SPZOZ w Trzyciążu realizuje następujące programy zdrowotne:

 • Program profilaktycznych szczepień ochronnych przeciw meningokokom dzieci zamieszkałych na terenie Powiatu Olkuskiego
 • Program zdrowotny profilaktyki zakażeń wirusem brodawczaka ludzkiego HPV w Małopolsce
 • Program profilaktycznych szczepień ochronnych przeciwko grypie mieszkańców powiatu olkuskiego w wieku powyżej 60 r.ż
 • Program unikanie wypadkowości u małych dzieci- pierwsza pomoc w warunkach domowych
 • Program zdrowotny w zakresie prewencji i wykrywania chorób układu krążenia w populacji mieszkańców województwa małopolskiego
 • Program profilaktyki naczyń mózgowych –Pomyśl o mózgu
 • Program edukacyjny dla pacjentów z nadciśnieniem
 • Program zdrowotny – edukacja rodziców ( żywienie , pielęgnacja , pomoc przedlekarska)
 • Program zdrowotny – Zdrowa wątroba
 • Program zdrowotny –leczenie nowotworów głowy i szyi
 • Program zdrowotny –Profilaktyka miażdżycy tętnic i chorób serca poprzez edukację i badania genetyczne w kierunku hipercholesterolemii rodzinnej osób z licznymi czynnikami ryzyka sercowo – naczyniowego na obszarze województwa małopolskiego , świętokrzyskiego i podkarpackiego.