E-recepta bez wychodzenia z domu.

E-recepta bez wychodzenia z domu.

Szanowny Pacjencie - jeżeli potrzebujesz kolejnej recepty z uwagi na choroby przewlekłe, a Twój stan zdrowia  nie wymaga  wizyty u lekarza, możesz otrzymać e-receptę SMS-em lub mailem.

Można zalogować się na swoje Internetowe Konto Pacjenta (IKP) na stronie www.pacjent.gov.pl przy pomocy profilu zaufanego, następnie w zakładce „moje konto” dodać swój numer telefonu lub adres e-mail.

Po wystawieniu e-recepty otrzymuje się czterocyfrowy kod (SMS-em lub mailem), który należy podać w aptece wraz z numerem PESEL, aby zrealizować receptę.

Jeżeli pacjent nie ma IKP może zadzwonić do rejestracji i po weryfikacji podać listę leków. Leki zostaną  przepisane i kod e-recepty będzie podany telefonicznie pacjentowi lub osobie upoważnionej.

E-recepty na leki stosowane przewlekle można uzyskać mailowo.

Na adres: rejestracja@spzoztrzyciaz.pl.
Temat wiadomości: recepty na leki stosowane przewlekle.
W treści maila podajemy: imię, nazwisko i numer PESEL osoby, dla której mają być przepisane leki oraz listą leków i ilością opakowań.

Należy również podać numer telefonu , na który wyślemy kod do recepty. Uzyskany kod wraz z numerem PESEL pacjenta jest podstawą do wydania leków w aptece.

W ten sposób możliwe jest przepisanie leków przewlekle stosowanych  udokumentowanych w kartotece pacjenta.

Polecamy ten sposób uzyskiwania recept dla przewlekle chorych zwłaszcza w okresie infekcyjnym, aby nie narażać się na kontakt z chorymi zakaźnie.